☠️Zindan

Survival Vadi bölümümüz içindeki zindan içeriği hakkında temel bilgiler.

Zindan nedir?

  • Zindan içinde çeşitli yaratıkların bulunduğu, bu yaratıkları keserek tecrübe kazandığınız ve güçlendiğiniz bir yerdir.

Zindana nasıl gidilir?

  • /rank görevlerinde 5. seviye görevlerini tamamladığınızda 1. zindana giriş izniniz açılır. İzniniz açıldıktan sonra /warp zindan yazarak oradaki portala atlayabilir, veya /warp zindan1 yazarak direkt olarak 1. zindana girebilirsiniz.

Zindanda nasıl güçlenirim?

  • Zindana başlamadan önce /sınıflar yazıp beş sınıftan birini seçmelisiniz. Bu sınıflar Savaşçı, Suikastçı, Barbar, Büyücü ve Nişancılardır. Zindanda bulunan yaratıkları öldürdüğünüzde, veya zindan görevlerini tamamladığınızda zindan tecrübesi kazanırsınız. Yeterli tecrübeyi kazandığınızda zindan seviyesi atlarsınız. Zindan seviyesi atladığınızda sınıfınızın seviye başına kazandırdığı özelliklerle güçlenirsiniz. Ek olarak 1 özellik ve 1 yetenek puanı kazanırsınız.

Özellikler nedir?

  • Seviye atladığınızda 1 adet özellik puanı kazanırsınız. /özellikler yazarak bu puanları harcayabilirsiniz. Seçtiğiniz özelliğe göre seçtiğiniz yöne doğru karakteriniz güçlenir. Güç, Çeviklik, Zeka ve Sağlık özelliklerinden birini oyun stilinize uygun olarak tercih edebilirsiniz.

Yetenekler nedir?

  • Seviye atladığınızda 1 adet yetenek puanı kazanırsınız. /yetenekler yazarak bu puanları harcayabilirsiniz. Yeteneklerinizi kullanmak için sağda bulunan yetenek yuvalarına o yetenekleri atamalısınız. Yeteneklerin üstüne tıklayıp sonra da yuvanın üstüne tıklayarak bunu yapabilirsiniz. Yeteneklerinizi yuvalara atadıktan sonra oyunda shift (eğilme) tuşuna basarak yetenek kullanım menüsünü açarsınız. Yetenek kullanım tuşları atadığınız tuş sırasına göre 1,2,3,4,6,7,8,9 rakamları olur. Yeteneğin türüne göre bir yaratığa veya alana bakarak o tuşlara basarsanız mana veya öfkeniz yeterliyse o yeteneği kullanırsınız.

Zindan silahları nedir?

  • Zindanda bulunan ejderha yumurtası şeklindeki yaratıklardan özel zindan silahları düşürebilirsiniz. Bu zindan silahları sadece zindanda çalışır ve zindanda ek hasar verirler. Bu silahları yine zindan yumurtalarından ve bosslarından düşen geliştirme kitaplarıyla geliştirerek daha fazla hasar verebilirsiniz. Dikkat edin, geliştirme yaparken kılıcınızın kaybolma ihtimali vardır.

Zindan hakkında ek bilgi nasıl alırım?

  • Zindan hakkında ek bilgi almak için rehberlerimize danışabilir, veya oyun içinde /zindan yazarak zindan bilgi menüsünü okuyabilirsiniz.

Last updated