Nasıl İlerlemeliyim?

  1. Oyuna girdiğiniz ilk an dünya haritası üzerinde rastgele bi yere ışınlanırsın. Haritayı canlı görüntülemek için https://towny.provanas.com adresine gidebilir nerede olduğunu bulabilirsin. Buradan yerleşmek istediğin arazi veya bölgeyi seçip oraya doğru ilerlemeye başlarsın.

  2. Yerleşeceğiniz alanı seçtikten sonra kasaba kurmak için para kasmanız lazım. Para kasmanın farklı yolları var; bunun en kolayı madene inip altın toplamak ve topladığın altınları "/kese koy miktar" komutu ile bakiyeye çevirmek veya tarım ürünleri, avcılık ürünleri gibi şeyleri "/market"e satmak.

  3. Yeterli parayı kazandıktan sonra "/t new kasabaismi" komutu ile kasabanızı 500 altına kurabilirsiniz. Kasabanı kurduktan sonra yerleşik hayata geçmenin vakti gelmiş demektir.

  4. Kasabana yeni sakinler alabilir, kasaba arazilerini "/t claim" komutu ile genişletebilir, kasabanda tarım yapabilirsin. Yani kasabanı kurduktan sonra kasabanı genişletmek için çalışmaya başlayabilirsin.

  5. Bu adımdan sonra diğer kasabalarla dost veya düşman olmak, kasabanın ilerlemesine karar vermek gibi ilerlemeleri yaparak kasabanın kaderini belirleyebilirsin. Unutma kasaban büyüdükçe kasabanın vergi miktarı da artacaktır.

Gelişme İpuçları

  • Madencilik: Başlangıçta madencilik yaparak gelişim sağlayabilirsiniz. Bu yöntem başlangıçta etkili olsa da, maden kaynakları sınırsız olmadığından ve zamanla tükeneceğinden uzun vadede verimli değildir. Bu nedenle, madenciliği uzun süreli bir geçim kaynağı olarak önermem.

  • Ticaret: Oyun içindeki eşyaları ticaret yaparak satarak önemli miktarda gelir elde edebilirsiniz. Ticaret, diğer yöntemlere kıyasla daha kazançlı olabilir ve bu nedenle önerilir.

  • Çiftçilik: Oyundaki hayvanlar veya çeşitli bitkilerle (mesela Bambu) çiftçilik yaparak günlük vergi miktarını rahatça karşılayabilirsiniz. Bu yöntem, sürdürülebilir ve sürekli bir gelir kaynağı sağlar.

  • Pazar Kullanımı: /Market komutunu kullanarak hangi çiftçilik ürünlerinin fiyatlarının size uygun olduğunu öğrenebilirsiniz. Eğer satış işlemleriyle uğraşmak istemiyorsanız.

Diğer yazımızda kasabanın vergi sistemini öğrenebilirsin.

Last updated